Üyemiz Mualla CAN Hakkında Kamuoyu Bilgilendirmesi

Üyemiz Mualla CAN  Hakkında Kamuoyu Bilgilendirmesi

31.08.2020 tarihinde sizlerle sosyal medyada ve web sayfamızda paylaştığımız, yakın zamanda üyemiz Mualla Can’ın başından geçen talihsiz olayları kısaca hatırlamak gerekir. Kendisi Tuzla Anadolu Lisesinde Tarih Öğretmeni olarak göreve başlamış ancak Okul Müdürü Akif Arslan’ ın kanun ve etik dışı davranış ve söylemleriyle karşı karşıya kalmıştı. Engelli olması nedeniyle öğretmenlik yapamayacağı düşünülmüş, kendisine ders programı ve derse girme hakkı dahi verilmemişti. Kendisi kütüphanede çalıştırılmak yani idari hizmetler sınıfına çekilmek istenmiş, hatta bununla ilgili olarak Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde resmi girişimlerde bulunduğu üyemiz Mualla Can’ ın doğrudan yüzüne karşı ifade edilmişti.

Sendika ilkelerimiz gereği böyle çağ dışı bir uygulamaya sessiz kalmayacağımızı, durumu sonuna kadar takip edeceğimizi sizlerle paylaşmıştık. Durumun aldığı son hali de yine sizlerle paylaşmak isteriz. Hem kurumsal, hem de bireysel olarak Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli başvuruları yaptık. Genel Başkanımız Resul Partici Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu tarafından aranmış, yaşanılanların son derece talihsiz olduğunu, bu durumun derhal düzeltileceğini ve özürlerini bildirmiştir. Yine Sayın Volkan Pullu üyemiz Mualla Can’ ı makamına davet edip durumun en kısa zamanda, en uygun şekilde çözümleneceğini ve özürlerini kendisine bildirmiştir. Bu gün gerçekleşen yeni bir gelişmede ise, Mualla Can’ ın gerekli ders programına kavuştuğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Kamuoyu ve kamu vicdanının karşısında söz veriyoruz! Bu ve bunun gibi tüm ayrımcı uygulamaların tümüyle ortadan kalkması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Üyemiz Mualla Can’ın yaşadığı bu durumu yaratan Okul Müdürü Akif Arslan’ ın gerekli idari ve adli soruşturmalarla karşı karşıya kalması için gereken tüm çabayı sarfedeceğiz.

Son olarak; Gösterdiği duyarlılıktan dolayı Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Volkan Pullu’ya teşekkür eder, aynı hassasiyeti okul müdürü Akif Arslan hakkında gerçekleştirilecek idari kovuşturmada da göstereceğini umuyor ve temenni ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Etiketler:

Yorum Yaz