Üyelik

Sendika Üyelik Formu için tıklayınız ( PDF Format )

Sendika Üyelik Formu için tıklayınız ( Excell Format )

Sendika İstifa Formu için tıklayınız ( PDF Format )

Herhangi bir sendikaya üyeliğiniz yoksa;

– Sendikamıza üye olmak için aşağıda bulunan Sendika Üyelik Formunu doldurarak, sendikamız genel merkezinin info@engelsizegitimsen.org.tr e-posta adresine bilgisayarda tarayıp göndermeniz yeterlidir. Onaylanan üyelik formunuz tarafınıza e-posta yoluyla gönderilecektir. Gönderilen üyelik formunu çıktı alındıktan sonra tarafınızca kurumunuzun özlük birimine elden teslim edilmesi gerekmektedir.

SENDİKAMDAN İSTİFA ETTİM, BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYE OLMAK İÇİN 30 GÜN BEKLEMEM GEREKİYOR MU?

30 günlük süreyi beklemelerine gerek yoktur. 30 günlük süre sendika aidatları için düzenlenmiştir. Yeni üye olduğunuz sendikaya aidatınız 30 günün sonunda geçerli olacaktır. Eski sendikadan istifa ile yeni sendika üyeliği arasında 1 gün olması yeterlidir.

SENDİKAYA ÜYEYDİM AMA İSTİFA ETTİM, BAŞKA BİR SENDİKAYA ÜYE OLMAK İÇİN İSTİFA FORMUMUN ONAYLANMASINI BEKLEMEME GEREK VAR MI?

Kamu çalışanlarının üyelikleri ve istifaları 4688 sayılı kamu görevlileri sendikaları kanunu kapsamında düzenlenmektedir. Kanunda kişiler dilediği zaman sendikalara üye olmak ve çekilmekte özgürdürler. Ayrıca istifaların onaylanması gibi bir durum da söz konusu değildir. Çekilme bildirimini kurumunuza verdiğiniz gün çekilmiş sayılırsınız.

Mevcut bir sendikaya üye iseniz;

– Öncelikle mevcut sendikanızdan istifa etmeniz gerekmektedir. Üyesi bulunduğunuz sendikadan çekilmek için yapmanız gereken 3 adet çekilme (istifa) formunu doldurup, imzaladıktan sonra çalışmakta olduğunuz kuruma teslim ettikten sonra kurumunuzdan evrak kayıt numarası almanız yeterlidir.

– Kanun gereği okul ve kurum müdürlüğü kendilerine verilen 3 adet çekilme (istifa) formuna evrak kayıt numarası verdikten sonra, çekilme formunun 1 nüshasını ilgili kişiye, 1 nüshasını çekildiği sendikanın genel merkezine ve kalan 1 nüshayı da kişinin dosyasına koymakla sorumludur.

İstifa ve üyelikle ilgili detaylı bilgi için info@engelsizegitimsen.org.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.