Sendikamızın Yapmış Olduğu Farkındalık Projesi

Sendikamızın Yapmış Olduğu Farkındalık  Projesi

2018 yılından bu yana faaliyette olan Engelsiz Eğitim Sen, ülkemizde ve Avrupa’ da kamuda çalışan engellilere özgü tek sivil toplum örgütüdür. Engelsiz Eğitim Sen bir ihtiyaçtan doğmuştur.  Engelsiz Eğitim Sen, kendini geliştirme, değiştirme, dönüştürme gücüne ve kapasitesine sahip bir sendikadır.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası; Türkiye’de eğitim – öğretim ve bilim kolunda hizmet gösteren, kamu kurumlarında görevli kamu personeli için hak temelli, kapsayıcı, şeffaf ve hesap verebilir bir dayanışma örgütü misyonu ile kurulmuş olan bir sendikadır.

Engelsiz Eğitim Sen, kamu kurum ve kuruluşlarında haksızlığa uğrayan kamu çalışanlarının gür sesidir. Hak ve adalet çizgisinden şaşmadan, alanlarda eğitim çalışanlarının her türlü sorunlarında yanlarında olmayı kendine temel ilke edinmiştir.

Engelsiz Eğitim Sen; Eğitim Öğretim ve Bilim Hizmetleri kolunda faaliyetlerini yürüten, alanında yetkin bir grup insanın bir araya gelerek oluşturduğu, kamu çalışanlarının özlük haklarını koruyup geliştirmeyi önceleyen, siyasetten bağımsız bir sendikadır.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası; üyelerinin sosyal, kültürel, ekonomik, mesleki ve özlük alanlarında, haklı menfaatlerini korumak ve geliştirmek, gerekli hallerde idari ve yargı yollarına başvurmak suretiyle, üyelerinin lehinde çözüm üretmeyi amaçlayan bir sendikadır.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası; Eğitim – Öğretim ve Bilim kolunda faaliyet gösteren tüm kamu personeline yönelik çalışma yapan bir sendika olmakla birlikte, özelde engelli kamu personelinin haklı menfaatlerini korumak ve geliştirmek için hak temelli bir anlayışla savunuculuk yapan bir sendikadır.

Engelsiz Eğitim Sen; herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi olmayıp, siyasetten bağımsız bir sendikadır. Bu sebeple denilebilir ki, hak temelli mücadelenin öncü adıdır.

Görselde, beyaz zemin üzerine alt fonda elleri bileklerinden tutmuş ve daire olacak şekilde birbirine kenetlenmiş eller yer almaktadır. Üst fonda Engelsiz Eğitim-Sen, her hangi bir siyasi partinin arka bahçesi olmayıp, siyasetten bağımsız bir sendikadır;  Çatısı altında her tür siyasi görüş ve fikre sahip üye bulunmaktadır; Dolayısıyla Engelsiz Eğitim Sen siyasi ya da ideolojik bir kaynaktan beslenmemektedir yazmakta olup sol alt kısımda Avrupa birliği ve sivil düşün logosu yer almakta logoların sağ kısmında Bu infografik Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası’na aittir yazmaktadır.

Engelsiz Eğitim Sen, engellilik bağlamında yaşanan sorunları hak temelli bir yaklaşımla ele almaktadır. Tüm üyelerine karşı eşitlikçi yaklaşım temel ilkelerinden biridir.

Görselde, beyaz zemin üzerine üst kısımda Milli Eğitim Bakanlığı ve yükseköğretim kurumları bünyesinde; 10.300’ü öğretmen olmak üzere günümüz itibariyle 38.000 engelli çalışan görev yapmaktadır yazmakta, Yazının alt kısmında teknolojik aletlerin olduğu görseller bulunmakta, görselin altında Engelsiz Eğitim Sen, engellilik bağlamında yaşanan sorunları hak temelli bir yaklaşımla ele almaktadır yazmaktadır. Hemen altında, bir masanın etrafında oturmuş 6 insan görseli yer almaktadır. Görselin sol alt kısmında; Avrupa birliği ve sivil düşün logosu yer almakta, logoların sağ kısmında, Bu infografik Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası’na aittir yazmaktadır.

Engelsiz Eğitim Sen; çalışma hayatında yaşanan sorunlara karşı duyarsız kalmayan bu sorunların çözümü konusunda etkili politikalar geliştirmeyi benimsemiştir.

Görselde, beyaz zemin üzerinde alt fon kısmında tahtada ders anlatan ve tahtayı İşaret eden bir öğretmen ve öğretmeni dinleyen 4 öğrenci bilgisayarları açık ders dinlemektedir. Üst fonda Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası, 2018 yılında kurulmuş, genç ve dinamik bir Sendikadır. Engelsiz Eğitim-Sen, özelde engelli kamu çalışanlarının, genelde ise tüm kamu çalışanlarının sorunlarının çözümünde onlara destek olmayı ve etkili politikalar geliştirmeye hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür yazar ve görselin sol alt kısmında; Avrupa birliği ve sivil düşün logosu yer almakta, logoların sağ kısmında, Bu infografik Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası’na aittir yazmaktadır.

Engelsiz Eğitim Sen; engelli kamu çalışanlarının sorunlarına yönelik çok yönlü hizmet icra etmekte, faaliyetler yürütmekte ve projeler gerçekleştirmektedir. Engelsiz Eğitim Sen; kamuda çalışan engellilerin çalışma hayatını kolaylaştırıcı, fayda odaklı projeler üreten bir sivil toplum örgütüdür.

Görselde, beyaz zemin üzerine üst kısımda Engelsiz Eğitim-Sen, Engelli kamu çalışanlarının sorunlarına yönelik çok yönlü hizmet icra etmekte, faaliyetler yürütmekte ve projeler gerçekleştirmektedir. Üyeleriyle etkileşim hâlinde bulunan Engelsiz Eğitim-Sen, kendini sürekli olarak geliştirme, değiştirme ve yenileme çabası içindedir yazmaktadır. Yazının alt kısmında 13 kişilik insan topluluğunun yüzleri, ön tarafa dönük bir şekilde bakmaktadır. görselin sol alt kısmında; Avrupa birliği ve sivil düşün logosu yer almakta, logoların sağ kısmında, Bu infografik Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası’na aittir yazmaktadır.

Engelsiz Eğitim Sen; alanında uzman isimlerin bir araya getirdiği, kamu çalışanlarının ruh incisi gönül birincisi olarak kabul ettiği bir sivil toplum kuruluşudur.

Görselde, beyaz zemin üzerine üst kısımda Engelsiz Eğitim-Sen engellilik alanında ihtisaslaşmış, engelliliğe dair bilgi ve deneyim sahibi kişilerce yönetilen bir sendikadır. Engelsiz Eğitim-Sen engelli kamu personelinin iş yaşamına yönelik sorunlarına çözüm üretebilme becerisine sahip bir sivil toplum örgütüdür yazmaktadır. Yazının altında iki görsel yan yana yer almakta olup soldaki görselde dikdörtgen bir masada bir kadın üç erkek bir konu hakkında tartışmakta, kafalarının üstünde konuşma baloncukları bulunmaktadır. Sağdaki görselde 2 kadın 2 erkek yüzleri ön tarafa dönük bir şekilde, ikisi elleri cebinde, ikisi de ellerini bağlamış bir şekilde poz vermişlerdir. Görsellerin  sol alt kısmında; Avrupa birliği ve sivil düşün logosu yer almakta, logoların sağ kısmında, Bu infografik Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası’na aittir yazmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz