SENDİKAMIZIN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI

SENDİKAMIZIN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI

04.02.2023 tarihinde sendikamızın Genel Merkezinde Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası birleşme gündemiyle Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya sendikamızın yönetim kurulu ve üyeleri, Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT ve yönetim kurulu üyeleri misafir olarak katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkanımız Resul PARTİCİ ‘’Özelde eğitim alanında çalışan engelliler, genelde tüm eğitim çalışanların sesini daha gür bir şekilde duyurmak için Eğitim Gücü Sendikası çatısı altında bir araya geliyoruz. Bizlerin amacı tüm eğitim çalışanlarımızın özlük haklarını koruyup refah seviyesini daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaktır. Bunun içinde en ideal, siyasetten tamamen bağımsız olan eğitim gücü sendikasıdır. Eğitim Gücü Sendikası ile beraber yetkiyi alarak, kamu çalışanlarımızın lehine olacak kazanımlara imza atmaya geliyoruz’’ ifadelerinde bulundu. Konuşmasının devamında Genel Başkan Partici ‘’ Bugüne kadar bizlerle yol yürüyen kıymetli üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize, il ve ilçe temsilcilerimize ve tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyor birleşmek gayesiyle bir araya geldiğimiz genel kurulumuzun ülkemiz, milletimiz ve tüm eğitim ve bilim camiasına hayırlı olmasını dilerim’’ dedi.

            Genel Başkanımız Resul PARTİCİ’ nin ardından söz alan Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT ‘’ Bizlerin amacı  eğitim çalışanlarımızın haklarını en üst seviyeye çıkarmaktır. Bu süreçte bizlerle yol arkadaşlığı yapmak için bir araya gelen Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Hep beraber çalışarak daha güçlü kazanımlara birlikte imza atacağız. Genel kurulun ülkemiz, milletimiz ve eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını dilerim.’’ ifadelerinde bulundu.

            Yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oylamanın sonucunda Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası’na katılım oy birliğiyle kabul edildi.

Etiketler:

Yorum Yaz