Sendikamızdan Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü’ ne Ziyaret

Sendikamızdan Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK Genel Müdürlüğü’ ne Ziyaret

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Resul PARTİCİ, Eğitim ve Sosyal İşler Başkanı Yusuf Çağrı CEYLAN ve sendika üyesi Yusuf DURSUN, 16.10.2020 Cuma günü, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne çalışma ziyaretinde bulundu.
Pandemi ile birlikte eğitim alanında yaşanan dijital erişilebilirlik sorunlarına kalıcı, kapsayıcı ve sürdürülebilir çözüm önerileri geliştirmek için geçtiğimiz hafta Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteği ile farkındalık kampanyası düzenlenmişti. Kampanya sonrasında da karar alıcı ve politika geliştiricilerle işbirliği için çalışma ziyaretlerine başlandı.
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Sayın Anıl YILMAZ’ın makamında gerçekleşen toplantıda Sistem Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Şamil DEMİRCAN’ın da katılımı ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) erişilebilirlik çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunuldu.
Sendikamız tarafından hazırlanan dosya ile Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği (HEY AKADEMİ) tarafından yapılan araştırmaya dair sonuç raporu ve politika belgesi sunularak, Bakanlık düzeyinde Eğitim Bilişim Ağı ((EBA) geliştirme süreçleri ve erişilebilirlik çalışmalarına katılım için niyet beyanında bulunuldu.
Misafirperverlikleri ve erişilebilirlik alanındaki özverili çalışmaları sebebi ile Sayın Genel Müdür Anıl YILMAZ ve Daire Başkanı Ahmet Şamil DEMİRCAN’a teşekkür ederiz.
Kamu – STK işbirliği ile erişilebilir bir EBA için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Etiketler:

Yorum Yaz