SENDİKAMIZ İLK TANITIMINI MALATYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ

SENDİKAMIZ İLK TANITIMINI MALATYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ

Sendikamızın Genel Başkanı Resul PARTİCİ, ülke genelindeki ilk ziyaretini Malatya’da gerçekleştirdi.

Sendikamızın Genel Başkanı Resul PARTİCİ, topluma çağrıda bulunarak, “Engellilerin topluma uyumu konusunda sorun yok, toplumun engelliye uyumu konusunda sıkıntı var” dedi.

Sendikamızın Genel Başkanı Resul PARTİCİ, ülke genelindeki ilk ziyaretini Malatya’da gerçekleştirdi. Partici, beraberindeki Genel Başkan Vekili İbrahim ÜNLÜ, Sendikamızın İnönü Üniversitesi Temsilcisi Nurhan SEVİNÇ, Malatya Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Aylin ASLAN ile birlikte Malatya Valisi Aydın BARUŞ’u makamında ziyaret ederek sendikal çalışmalarımız hakkında bilgiler verdi.

MALATYA VALİLİĞİNDE
MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ'NDE
MALATYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE

İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Nusret AKPOLAT ve Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat ASLA’yı da ziyaret eden heyetimiz son olarak sendikanın tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

TOPLANTIDAN GÖRÜNTÜLER

Genel Başkanımız Resul PARTİCİ, kuruluş amaçlarının engelli, engelsiz tüm eğitim çalışanlarına iş yaşamlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek olduğunu ifade etti. Genel Başkanımız, “Ülkemizde son yıllarda engelli bireyleri istihdamı noktasında kazanımlar elde edildi. Ancak iş yaşamında engelli bireylerin karşılaşmış oldukları problemler örseleyici şekilde maalesef devam etmektedir. Bu sorunları kadın, erkek, genç, yetişkin, engelli, engelsiz, memur, öğretmen, hizmetli fark etmeksizin tüm eğitim çalışanlarımızla çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

TOPLANTIDAN GÖRÜNTÜLER

Yılın belli günlerinde kutlanan engelliler günlerine de değinen Genel Başkanımız, “Aslında bugünler kutlanacak gün değil, sadece engellilerin yaşamış oldukları sorunlara farkındalık oluşturma günüdür” dedi.

TOPLANTIDAN GÖRÜNTÜLER

Engelli bireylerin topluma uyumu konusuna da katılmadığını dile getiren Genel Başkanımız, “Aslında bu cümleye kesinle katılmıyoruz. Engelli bireylerin topluma uyumu konusunda bir sorun yok, toplumun engelliye uyumu konusunda bir sıkıntı var. Örnek veriyorum. Engelliler için rampalar yapılır, görme engelliler için kaldırımlara kılavuz çizgiler yapılır. Fakat baktığımızda sağlıklı bireyler arabalarını rampaların önüne park eder yada esnaf kaldırımda kılavuz çizgilerin üstüne ürünleri koyar” ifadelerine yer verdi.

TOPLANTI ÇIKIŞI TOPLUCA ÇEKİLEN RESİM

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Aylin ASLAN ise ziyarette “Böyle bir oluşuma ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Sendikamızın büyüyüp gelişmesine bizler de katkı sağlayacağız. Sorunların çözümü noktasında hep birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.