SENDİKAMIZ İKİNCİ ZİYARETİNİ SAMSUN’A GERÇEKLEŞTİRDİ.

SENDİKAMIZ İKİNCİ ZİYARETİNİ SAMSUN’A GERÇEKLEŞTİRDİ.

Sendikamız ülke genelindeki ikinci ziyaretini Samsun’a gerçekleştirdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki programa katılan Genel Başkanımız Resul PARTİCİ, kuruluş amaçlarının engelli, engelsiz tüm eğitim çalışanlarına iş yaşamlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek olduğunu belirtti. “Ülkemizde son yıllarda engelli bireylerin istihdamı noktasında pek çok kazanımların elde edildiğine vurgu yaparak, iş yaşamında engelli bireylerin karşılaşmış oldukları problemler örseleyici şekilde maalesef devam etmektedir. Bu sorunları kadın, erkek, genç, yetişkin, engelli, engelsiz, memur, öğretmen, hizmetli fark etmeksizin tüm eğitim çalışanlarımızla çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKANIMIZ RESUL PARTİCİ

Engelli bireylerin topluma uyumu konusuna da katılmadığını dile getiren Genel Başkanımız, “Aslında bu cümleye kesinle katılmıyoruz. Engelli bireylerin topluma uyumu konusunda bir sorun yok, toplumun engelliye uyumu konusunda bir sıkıntı var. Engelliler için rampalar yapılır, görme engelliler için kaldırımlara kılavuz çizgiler yapılır. Fakat baktığımızda sağlıklı bireyler arabalarını rampaların önüne park eder ya da esnaf kaldırımda kılavuz çizgilerin üstüne ürünleri koyar” ifadelerine yer verdi.

SAMSUN TOPLANTIMIZA KATILAN DİNLEYİCİLER

Programın gerçekleşmesinde öncü olan sendikamızın İl Temsilcisi Görkem Yargül ve ekibine, programımıza katılan sivil toplum kuruluşlarının değerli başkan ve yöneticilerine ayrıca engelsiz bir yaşam oluşturmak için çıktığımız bu yolda bizlere yol arkadaşlığı yapan tüm eğitim çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

SAMSUN TOPLANTIMIZA KATILAN DİNLEYİCİLER

Etiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.