ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİK

ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİK

Gücünü siz eğitim çalışanlarından alan ve nitelikli kadromuz ile camiamız sorunlarına çözüm üretmeye çalışan sendikamız, Genel Başkan Resul PARTİCİ ve yönetim kurulu üyeleri ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ile görüşme gerçekleştirdi.
Sendikamızı tanımak isteyen Genel Müdür Sayın Bilgili’ye, misyonumuzun öncelikle eğitim alanında çalışan genelde tüm özelde engelli üyelerimizin sorunlarını tespit ederek çözüm odaklı çalışmalar üretmek olduğunu ilettik. Sayın Genel Müdür ile görüşmemizde Kaynaştırmadan Sorumlu Daire Başkanı Fikret YILMAZ da bulunmuş, körler okullarındaki öğrencilerimize dağıtılan kabartma ekranların, görme engelli tüm öğretmenlere ve eğitimin her basamağındaki öğrencilere temin edilmesi talebimiz dile getirilmiştir. Teknoloji Komisyonu sorumlumuz Sinan SALTIK cihazın gerekliliklerinden bahsederek küçük bir sunum gerçekleştirdi. Genel Müdür Bilgili, yine bu konuda daha önce Bakanlık nezlinde gerçekleştirdiğimiz görüşmelerimizden haberdar olduklarını belirterek, söz konusu cihazların öncelikle körler okullarındaki öğretmenlere verilebilmesi ve ilerleyen süreçte de görme engelli tüm öğretmen ve öğrencilere temini noktasında mutabık olduğumuzu iletmiştir.
Sayın Genel Müdürün cihazın görme engelliler açısından gerekliliği konusundaki yaklaşımını gayet olumlu bulduk. Önümüzdeki süreçte yine konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunar, gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Genel Müdür Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ve Daire Başkanı Sayın Fikret YILMAZ’a teşekkür ederiz.

Etiketler:

Yorum Yaz