KABARTMA KİTAPLARIN ZAMANINDA ULAŞMASI

KABARTMA KİTAPLARIN ZAMANINDA ULAŞMASI

Değerli üyelerimiz ve takipçilerimiz; Bilindiği üzere, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde kabartma kitapların görme engelli öğrenci ve öğretmenlere zamanında teslimedilmesi hususunda ciddi sorunlar yaşanmış, özellikle de eğitim-öğretim faaliyetlerini kabartma kitaplar üzerinden sürdüren görme engelli öğretmenlerimiz açısından konu önemli bir meseleye dönüşmüştü. Aynı mağduriyetin 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde de yaşanmaması adına ENGELSİZ EĞİTİM-SEN olarak konunun önemine binaen harekete geçilmiş ve gerekli temas sağlanmıştır.

Önceden planlandığı üzere, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Hüseyin Burak FETTAHOĞLU ile, 05.09.2019 tarihinde bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Sendikamız Genel Başkanı Resul PARTİCİ, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Çağrı CEYLAN ve Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Serhat SARIBOĞA tarafından yapılan görüşmede, konunun hassasiyeti vurgulanarak, taşıdığı önem birinci ağızdan iletilmiştir.

Sonuç olarak, zamanında talep edilen kitapların tümünün basım işlemi büyük bir hızla tamamlanmış olup, kargolama aşamasına geçilmiştir. Basılan kitapların büyük bir kısmının önümüzdeki hafta itibariyle eğitimci ve öğrencilerimizin ellerinde olacağının sözü alınmıştır.

Sorunun tekrarlanmaması için gerekli çabayı ortaya koyan sayın Daire Başkanımıza teşekkür ederiz.

Konu çözüme kavuşturulana kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kamuoyunun bilgisine sunar, hayırlı olmasını dileriz.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası

Etiketler:

Yorum Yaz