BİZ KADINLARIMIZLA GÜÇLÜYÜZ!!!

BİZ KADINLARIMIZLA GÜÇLÜYÜZ!!!

Yüce Allah’ın özenerek, kendinde olan tüm güzelliklerle bezeyerek yarattığı varlıktır kadın. Sıcacık, sevgi ve şefkat dolu bir kalple, kararlı, dirayetli ve güçlü bir kişiliği birlikte barındırır özünde. Doğuştan üretkendir, doğuştan annedir kadın.
Özveri onun ruhunun temel harcıdır. İçinde çocuğu, kalbinde sevgiyi büyütür ve her ikisini de gereken olgunluğa getirdiğinde dünya bir cennet olur. Doğuştan güzeldir kadın. Güldüğünde minicik bir kuş cıvıldar, rengârenk çiçekler açar sanki dünyanın her bir köşesinde…
Doğuştan emekçidir kadın. Gerektiğinde çapa da tutabilir narin, küçük elleri, tebeşir de, neşter de. Sırtında yemek, silâh, giyecek de taşır cepheye gerektiğinde. Hatta savaşabilir bile düşmanla göğüs göğüse, erkeğiyle birlikte.
Emeğinin karşılığını gören, özverisini kendi iradesiyle ortaya koyan, fiziksel ve ruhsal tüm güzelliklerini sergileme fırsatını elde edebilen kadın, en güzel kadındır, ve dünyayı da kendisi gibi güzel yapacaktır.
Biz Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası olarak, kadınlarımızın bu eşsiz gücünün ve potansiyelinin farkındayız.
Sendikamız, ister engelli, ister engelsiz olsun, tüm kadınlarımızın maruz bırakıldığı dezavantajların bertaraf edilmesine, gereken desteği verme hususunda azami derecede kararlılık ve gayret sarf etmektedir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kadınlar içtimai hayatta, erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.” sözündeki ülküyü paylaşıyor, kadınların hem iş yaşamında, hem de sosyal hayatta köleleştirilmeden, emekleri hor görülmeden ve aktif olarak yer alma mücadelelerinde onlarla omuz omuza olduğumuzu belirtmeyi bir görev sayıyoruz.
İşimizde, aşımızda, emeğimizde ebediyen ortak, ebediyen eş olduğumuz tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, dünyayı daha güzel ve daha adil bir yer yapmak adına hep birlikte vermek zorunda olduğumuz bu mücadelede, tüm eğitim çalışanı kadınlarımızı bizimle el ele yürümeye davet ediyoruz.

Etiketler:

Yorum Yaz