8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUZ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUZ

Ülkemizin bu günlere ulaşmasında büyük emekleri bulunan kadınlarımız, aynı zamanda toplumumuzunn çekirdeği, ailelerimizin temeli ve göz bebeğimizdir. Kadın mutlu olduğu sürece içinde bulunduğu toplumu da mutlu etmiştir.

Kadın eğiten, yetiştiren, sevgi ve şefkati karşılıksız veren, nesillere şekil verendir. Biliyoruz ki kadınlarımıza yapılacak her kazanım geleceğe yapılmıştır.

Hayatımızın ilk öğretmeni kadınlardır ve bu nedenle geleceğimizin anne adayı olan kız çocuklarımızın da okutulması önem arz etmektedir.

Bizler “Cennet anaların ayakları altındadır.’ anlayışındaki bir medeniyetin, kadını her zaman baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir toplumun fertleriyiz.

Ayrıca Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Toplumu kalkındırmak istiyorsak, izlememiz gereken daha emin ve daha etkili bir yol vardır. O da Türk kadınını çalışmalarımıza ortak etmek, hayatımızı onunla birlikte yürütmek, kadının, bilimsel, toplumsal ve ekonomik hayatta erkeğin ortağı, arkadaşı, yardımcısı ve koruyucusu yapma yoludur.’

Bu değerler ölçüsünde sendikamız olarak; çalışan kadınlarımızın sorunlarını tespit ediyor ve çözümü noktasında çalışmalar yapıyoruz.

Eğitim camiasında çalışan annelerin, çocuklarını Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan ana sınıflarından öncelikle yararlandırılması, ayrıca çalışan kadın personelin uğradığı mobingin sona ermesi konuları önceliklerimiz arasındadır.

8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle; başta cennet vatanımız için can veren şehit kadınlarımız ve şehit annelerimiz olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

Etiketler:

Yorum Yaz