18 MART ÇANAKKALE ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN!

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN!

Binlerce şehidimizin kanıyla tarihe altın harflerle yazılan  eşsiz bir tarih olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası, kahramanlık destanıdır.

Bugünkü Zafer Anıtımız; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerindeki, Mehmetçiklerimizin ve yüce milletimizin vatan sevgisinin ölümsüzlük anıtı olmuştur.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şahadet kararlılığının kanıtıdır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz.

Etiketler:

Yorum Yaz