YHS’Lİ GÖRME ENGELLİ PERSONELE KINAMA CEZASI

YHS’Lİ GÖRME ENGELLİ PERSONELE KINAMA CEZASI

Ankara Karapürçek Şehit Ferhat Muratoğlu İlk Öğretim Okulu’nda, hizmetli olarak görev yapmakta olan, yüzde seksenbir oranında görme engelli Muammer EŞİYOK adlı üyemize, kendisine verilen okul koridoru ve bahçe temizliği görevlerini yerine getirmemesinden ötürü kınama cezası verilmiştir.

Kendisinin bu duruma itirazda bulunması sonucu, sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Çağrı CEYLAN’ın da iştirak ettiği, 30.04.2019 tarihinde gerçekleşen İl Disiplin Kurulundaki toplantıda konu yeniden değerlendirilmiş olup, üyemiz hakkındaki kınama cezası kaldırılmıştır.

Toplantıda söz alan sendikamızın Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Çağrı CEYLAN tarafından bir görme engellinin hizmetli kadrosunda istihdam edilmesinin başlıca bir hata olduğu, söz konusu kadroda istihdam edilen bir görme engellinin kamuya ait bir alanın temizliğinden sorumlu tutulmasının ise ayrıca bir yanlışlık olduğu vurgulanmıştır.

Söz konusu kişinin engelinden dolayı temizlik görevini layıkıyla yerine getirmesinin mümkün olmadığı, bunu yaparken bir takım eksikliklerin meydana gelmesinin tabi olduğu ifade edilmiştir.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası, Milli Eğitim çalışanı tüm engelli bireylerin haklarını koruyup geliştirmeye ve hizmet standartlarının yükseltilmesi hususunda gayret göstermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Etiketler:

Yorum Yaz