SENDİKAMIZDAN ZİYARETLER

SENDİKAMIZDAN ZİYARETLER

Genel Başkanımız Resul PARTİCİ ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Eylül Güneş MERAL çeşitli ziyaretler kapsamında ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine ziyaret gerçekleştirdi.

Bu ziyaret kapsamında Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerinden Ak Parti Siirt Milletvekili Sayın Osman ÖREN ve Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Sayın Yaşar KARABAĞ ‘la görüşmeler gerçekleştirilmiş olup detaylı raporumuz kendilerine sunulmuştur. Aynı gün içerisinde Ak Parti İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda meclisimizin az sayıda engelli milletvekillerinden olan Sayın Serkan BAYRAM bey’e bir ziyaret gerçekleştirilip kendilerine de bir sunum yapılmış, eğitim kollarında yaşanılan sorunların kapsamlı raporu takdim edilmiştir.

görselde ak parti milletvekili osman ören, genel başkanımız resul partici ve kadın kolları genel başkanımız eylül güneş meral yer almaktadır.
görselde milliyetçi hareket partisi milletvekili yaşar karabağ, genel başkanımız resul partici ve kadın kolları genel başkanımız eylül güneş meral yer almaktadır.
görselde ak parti milletvekili Serkan bayram, genel başkanımız resul partici ve kadın kolları genel başkanımız eylül güneş meral yer almaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan ziyaretlerin akabinde Ak Parti Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirildi. Ak Parti Genel Başkan Danışmanı Sayın Güldal AKŞİT ve Ak Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Sayın Zeynep ALKIŞ hanımefendiye bir çalışma ziyaretinde bulunulmuştur. Hazırladığımız rapor Genel Başkanımız Resul PARTİCİ tarafından bir sunum yapılmış, hazırlanan rapor iletilmiştir.

Görselde ak parti genel başkan danışmanı Güldal Akşit hanımefendi, kadın kolları genel başkanımız eylül hanımefendi ve üyemiz aleyna er hanımefendi yer almaktadır.
görselde ak parti siyasi ve hukuki işler başkan yardımcısı zeynep alkış, genel başkanımız resul partici ve kadın kolları genel başkanımız eylül güneş meral yer almaktadır.

Ziyaretler kapsamında en son ziyaretimiz Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Ömer İNAN bey’e yapılmış olup raporumuzun detayı bir kez daha verilmiştir.

görselde milli eğitim bakanlığı personel genel müdürü ömer inan ve kadın kolları genel başkanımız eylül güneş meral yer almaktadır.

           Detaylı raporlarımız linkte yer almakla birlikte kısaca özetlemek gerekirse şu şekildedir. Rapor linki için tıklayınız.

1-) Daha önce taleplerimiz arasında yer alan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun en büyük kanayan yaralarından biri olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı lağvedilerek  öğrenim durumuna göre Genel İdari Sınıfına geçirilmesi.

2-) Daha once taleplerimiz arasında yer alan Sözleşmeli öğretmen olarak atanan öğretmenlerimizin 3+1 sözleşme süresi dolmadan özür grubu – eş durumuna bağlı yer değiştirme hakkından diğer öğretmenler gibi  tüm sözleşmeli öğretmenlerimizde faydalandırılmalıdır.

3-) Daha önce taleplerimiz arasında yer alan engelli yönetici sayısının yok denecek kadar az olması sebebiyle buralarda istihdam edilecek engelli yönetici sayısının artırılmasına yönelik planlamanın ivedilikle yapılmalıdır.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası yaptığımız bu taleplerin kazanımının takibini her zaman sürdürecek olup bizleri ziyaretler kapsamında ağırlayan ve gereken yardım konusunda he zaman yanımızda olacaklarını belirten milletvekillerimize, karar alma noktasındaki yöneticilere ve bürokratlara teşekkür ederiz.

Etiketler: ,

Yorum Yaz