Sendikamızdan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürüne Ziyaret

Sendikamızdan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürüne Ziyaret

Genel Başkanımız Resul Partici ile Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Çağrı Ceylan tarafından Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir Gül ‘le yararlı bir görüşme gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen görüşmede öncelikle, kaynaştırma yoluyla eğitim uygulamasına dair sorunlar ve çözüm önerileri ele alınmıştır.

Bununla birlikte, kendisi görme ya da işitme engelli olup da çocukları engelli olmayan ebeveynlerin, çocuklarının eğitimini takibi konusunda yaşadıkları zorluklar dile getirilmiş ve buna bağlı olarak bu çocukların eğitim aldıkları okullarda ki destek eğitim odalarından faydalanmalarının sağlanması konusundaki çözüm önerimiz Sayın Genel Müdürümüze iletilmiştir.

Son olarak, çift engelli öğrencilerle çalışan özel eğitim öğretmenlerimizin ihtiyaç duyduğu eğitim programındaki eksiklik Sayın Genel Müdürümüze iletilmiş, bu konuda çalışmaların başlayacağı tarafımızla paylaşılmıştır.

Sorunlarımızı dikkatle dinlemek suretiyle çözümcül bir yaklaşım sergileyen Sayın Mehmet Nezir Gül’e göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü teşekkür ederiz.  

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası olarak, özelde engelliler genelde tüm eğitim çalışanlarının sorunlarını yetkili merciler nezdinde dile getirmeye ve her daim sonuç odaklı çalışmalarda bulunmaya devam edeceğimizin kamuoyunca bilinmesinde yarar görmekteyiz.

Etiketler:

Yorum Yaz