SENDİKAMIZDAN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NA ZİYARET

SENDİKAMIZDAN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NA ZİYARET

Genel Başkanımız Resul PARTİCİ ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Opr. Dr. Ertuğrul SOYSAL’a ziyarette bulundular. Gerçekleştirilen ziyarette Sayın Bakan Yardımcısı Ertuğrul SOYSAL’ a kamuda çalışan engelli personellerin talepleri iletildi. Yapılan Görüşmede;

1.      3600 Ek Gösterge Düzenlemesi: Engelliliğin maliyetli bir yaşam olması sebebiyle, kamuda çalışan tüm engellilerin ek göstergeden faydalanmasının gerekliliği görüşüldü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal şu anda üzerinde çalışılmakta olan ek gösterge düzenlemesi sadece Öğretmen, Polis, Hemşire ve Din Görevlilerini kapsamayıp; kamudaki tüm çalışanlar için adil bir düzenleme yapılacağını ifade etti.

2.      Engelliler İçin Yeşil Pasaport Düzenlemesi: %40 ve üzeri engele sahip kamu çalışanlarına erken emeklilikleri göz önünde bulundurularak; 10 yılını tamamlamış olanlar için yeşil pasaporttan faydalandırılmaları konusu görüşüldü. Bakan Yardımcısı Sayın Ertuğrul Soysal konunun şuan gündemlerinde olmadığını ancak önümüzdeki süreçte yeşil pasaport uygulaması için gerekli çalışmanın yapılacağını iletti.

3.      Kalkınmada 1.Derece Öncelikli İller ve Engelliler: Zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapmakta olan kamudaki engelli çalışanlar için ilave kademe ilerlemesi uygulaması konusu görüşüldü. Bakan Yardımcısı konuya ilişkin gerekli çalışmanın yapılacağının sözünü verdi.

4.      Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler: Şuan da atama bekleyen 2000 engelli öğretmen adayı için  2022 Nisan ayında yapılacak EKPSS öncesi yeni bir atama konusu görüşüldü. Bakan Yardımcısı Sayın Ertuğrul Soysal konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeler yapacağını ve atama konusuyla bizzat ilgileneceğini belirtti.

Nazik kabulleri, misafirperverliği ve konulara ilişkin alakalarından ötürü Sayın Bakan Yardımcımız Opr. Dr. Ertuğrul SOYSAL’a  teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yazının tamamı için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz