ENGELSİZ EĞİTİM SEN VE EĞİTİM GÜCÜ SEN BİRLEŞİYOR

ENGELSİZ EĞİTİM SEN VE EĞİTİM GÜCÜ SEN BİRLEŞİYOR

EĞİTİM GÜCÜ SEN’LE GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYOR, TÜM ENGELLİLİĞE DAİR SORUNLARI BİRLİKTE AŞIYORUZ.

10.000’i aşkın üyesi ile öğretmen ve memurlarımıza dönük yıllardır sendikal hak mücadelesi veren Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası ve Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası Yönetim Kurulları teklifi ve Genel Kurul oluru ile güç birliği yapmak, hak ve mücadelelerde yan yana olmak için bugün (27.12.2022) itibariyle Türkiye’nin apolitik sendikası Eğitim Gücü Sen çatısında birleşme kararı almıştır.

Kurulduğu günden bu yana engelli kamu çalışanlarına yönelik hak temelli savunuculuk faaliyetleri yürüten Engelsiz Eğitim Sen, 40.000’e yakın engelli eğitim çalışanımızın haklı mücadelesinin sesi olmuştur. Bu sinerjiden hareketle Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası, gücünü eğitimciden ve bilimden alan Eğitim Gücü Sendikası ile eğitim çalışanımızın hak mücadelesini güçlü bir şekilde savunacak, taleplerini gür bir sesle tüm platformlarda daha güçlü dile getirecektir.

Birleşme sonrası Eğitim Gücü Sen’in Genel Kurulunda tüzükte yapılan değişiklikle ‘’Engelsiz Eğitim Üst Kurulu’’ oluşturulacaktır. Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, sendika yönetim kurulları ve üyelerine sendikamızla güç birliği yaptığı için teşekkür ederiz. Bu süreçten itibaren yönetimsel anlamda birlikte devam edeceğimizi bildirir, tüm üyelerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

Görselde Genel Başkan Resul PARTİCİ ve Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT yer almaktadır.
Görselde Genel Başkan Resul PARTİCİ, Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz ÖZAT ve Genel Başkan Yardımcıları yer almaktadır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz