ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADIMilli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlanmış 500 engelli öğretmen alımı yapılacağı ifade edilmişti. Engelli öğretmen alımı için başvurular bugün başladı.

BAŞVURU TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımı için başvurular 23 Ocak 2019 tarihi itibari ile başladı ve başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 29 Ocak 2019 tarihine kadar yapabileceklerdir. Ayrıca başvuruların ardından engelli öğretmen ataması 1 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Engelli öğretmen alımı için başvuru yapacak olan adaylar başvurularını http://basvurular.meb.gov.tr/bsv3/engellimemurbsv/tckimliksor.aspx adresinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle ekte yer alan atama takvimi çerçevesinde gerçekleştireceklerdir. Ayrıca başvuru yapacak olan adaylar başvuru formunun çıktısını, istenen belgelerle birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüklerine onaylattıracaklardır.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra engelli öğretmen alımı için adaylar bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda aranan şartlar ise şöyle oldu:

 Başvuruda bulunacak adaylardan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartların yanında;

1- Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),

2- Lisans mezuniyeti, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına uygun olmak,

3- Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olmak,

4- Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, yükseköğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,

5- 2016 yılı veya 2018 yılı Nisan ayında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) katılmış olmak, (Her iki sınava giren adaylar açısından daha yüksek olan EKPSS sonucuna göre işlem yapılacaktır.)

6- Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,

7- Öğretmenliğe daha önce atandığı hâlde görevine başlamamış olanlar bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla atama tarihinden itibaren 1 (bir) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak,

8- Sağlık nedeniyle görevine son verilenler hariç olmak üzere, adaylık dönemi içinde görevine son verilenler bakımından, görevden ayrıldıkları tarih ile başvurunun son günü itibarıyla 3 (üç) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak, özel şartları aranacaktır.

Kontenjan dağılımı için TIKLAYINIZEtiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.