ANKET – Y.H.S’de Çalışan Milli Eğitim Bakanlığı Engelli Personeli Sorunları ve Çözüm Önerileri Anketi

ANKET – Y.H.S’de Çalışan Milli Eğitim Bakanlığı Engelli Personeli Sorunları ve Çözüm Önerileri Anketi

Türkiye’de 2000’li yıllardan itibaren, özellikle son 10 yılda görev yapan Hükümetlerin engelli personel istihdamını teşvik eden politikalar geliştirmesi ile birlikte, kamuda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi 60bine yakın engelli personel istihdam edildi.

Bu personelin büyük bir bölümü ise Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan kadrolarda istihdam edilmiş bulunmaktadır. İlgili hizmet sınıfında istihdam edilen engelli personelin görevleri ile ilgili olarak yaşadıkları sorunların bulunduğu çeşitli platformlarda dile getirilmektedir.

Engelsiz Eğitim Çalışanları Sendikası ve Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği işbirliği ile hazırlanan bu anket çalışması ile; Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 657 sayılı Kanuna tâbi Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan engelli personelin sorunlarını tespit edilerek, kalıcı ve kapsayıcı çözüm önerileri geliştirilerek, karar alıcı ve politika geliştirici mekanizmalarda savunuculuk faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

Bu nedenlerle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, 657 sayılı Kanuna tâbi Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan tüm engelli personelin ankete katılımı önem arz etmektedir.

ANKET İÇİN TIKLAYINIZ… ANKETE KATILDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Etiketler:

Yorum Yaz